מה זה CDR?

ה Crash Data Retrieval – CDR הוא מכשיר ותוכנה שפותחו בשיתוף פעולה בין חברת בוש לחברת וטרוניקס. המכשיר מתחבר למערכת מחשב ניהול כריות האוויר ברכב ובאמצעותו אנחנו שולפים את המידע שנקלט במערכת. המכשיר כבר נמצא בשימוש בעולם מזה כ- 15 שנים ע"י כוחות הבטחון, מערכות המשפט, חוקרי תאונות דרכים, חברות ביטוח, קציני רכב וגורמים ממשלתיים ברחבי העולם ועכשיו גם ע"י משטרת ישראל. הפרויקט שלנו מתנהל כבר למעלה מ-3 שנים.

למעשה יש היום בישראל 4 מכשירי CDR של BOSCH, אבל אנחנו היחידים שמחזיקים במכשיר עם רישיון בתוקף ועברנו הסמכה ע"י בוש העולמית בגרמניה לתפעול ופענוח התוצאות. אנחנו נמצאים בקשר מתמיד, ואחת לכמה חודשים אנו מתעדכנים במידע חדש ורלוונטי בהתאם לכלי הרכב החדשים.
כן! אנחנו ממש פורצי דרך בתחום ולא, זה לא מדע בדיוני! אנחנו פועלים בכל דרך אפשרית לקדם את נושא ה CDR בישראל.
בפעולה קצרה – חיבור לשקע הזה שיש בתוך הרכב מצד שמאל, ותוך רגעים ספורים, אנחנו מקבלים פלט עם פרמטרים שונים כשהחשובים בהם היא מהירות הנסיעה, מצב ידית ההילוכים, שימוש בדוושת הבלם או  דוושת האוץ (הגז) , האם חגרו חגורת בטיחות ועוד.
הזמן גם הוא נושא חשוב ובדרך כלל ה CDR מפענח 5 שניות לפני התאונה, את זמן התאונה עצמה ועוד 2 שניות לאחר התאונה – זמנים משמעותיים כשמדובר בתאונת דרכים שמתרחשת באלפית השנייה.
ברזולוציה נוספת ניתן אפילו לדעת אם נהג הרכב הפעיל את אורות הרכב בזמן התאונה או כמה זמן הוא נוהג ברכב עם תקר.

היית מעורב בתאונת דרכים? רוצה שנסייע לך להגיע לחקר האמת? צור קשר עכשיו ונשמח לעזור.