מי אנחנו

שלום, נעים להכיר, אנחנו חוקרים ומשחזרים תאונות דרכים, זה המקצוע שלנו.

אנחנו מביאים איתנו את הרקע שלנו, את המקצועיות והניסיון הרב. השילוב שלנו שיוצר צוות שלא מוותר וחותר רק לחקר האמת! החלטנו להיות בחזית הטכנולוגיה בתחום חקר תאונות הדרכים, תוך לימוד מעשי באירופה. המטרה שלנו היא החיפוש אחר הפרטים הקטנים שאולי נעלמו מעיני בוחן המשטרה, בדיקה מחדש ואישור או הפרכת המסקנות שלו.

בתי המשפט בישראל נוטים להחמיר עם נהגים המעורבים בתאונות דרכים, זאת בהתאם למידת האחריות לגרימת התאונה.
מי שאוחז ברישיון נהיגה אינו מקבל רישיון להרוג! נהג כזה יהא חייב לשאת באחריות לגרימת תאונת הדרכים. גם אם לאירוע תרם נהג אחר, פני הדרך, הולך רגל או תקלה מכנית ברכב- האחריות רובצת לפתחו של זה שאוחז בהגה.
זאת בדיוק הנקודה שאנחנו נכנסים לתמונה. עלינו להוכיח, בתור חוקרי תאונת דרכים, מעל לכל ספק, שפעולות הנהג היו תוך ציות לתקנות התעבורה, תוך נסיעה במהירות סבירה המתאימה לתנאי הדרך ומזג האוויר.
זה המקום אולי גם לחדד – עבירת תנועה בישראל היא עבירה פלילית לכל דבר.

אפי שוורץ, האוטוטרוניקה היא בדם שלו, מכיר את כל המערכות האוטומטיביות המשולבות ברכב, עוקב אחר התקדמות האלקטרוניקה והמחשוב לתעשיית הרכב, ומבין שמהפכת המחשוב יצרה שינויים משמעותיים באפיונים ובמבנה של כלי הרכב ולפיכך מאמין שתמיד צריך להיות בחזית הקדמה הטכנולוגית. אפי חבר בעמותה הישראלית "אילות" לחקר ושחזור תאונות דרכים ואף חבר באיגוד האירופאי לחקירה ושחזור תאונות דרכים ה-EVU. את הידע בפענוח שחזור נתוני התרסקות הרכב באמצעות הכלי – CDR למד במכללת AWG שבגרמניה.

יש לנו שותף נוסף בצוות וזה מכשיר ה- CDR שלנו שמתחבר למחשב הרכב שלכם. אם תרצו "לקופסה השחורה" שנמצאת כבר בתוך הרכב שלכם.